|
|
|
کانون بازنشستگان مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » اخبار » اطلاعیه ها
بازدید:295
0.0 (0)
[1398/06/27]

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه کانون بازنشستگان مجلس  

###207###

 

گزارش یک ساله فعالیت هیات مدیره کانون بازنشستگان مجلس شورای اسلامی از تاریخ 19/06/97 لغایت 26/06/98

با سلام و خیر مقدم و تشکر از بازنشستگان محترم که دعوت ما را برای برگزاری نوبت دوم این مجمع پذیرفته و با حضور گرم و صمیمانه خود ، باعث تحکیم و تقویت کانون و دلگرمی مسئولین کانون شدید.   این جلسه در اجرای ماده 11 اساسنامه کانون تشکیل شده ، دستور جلسه امروز گزارش فشرده ای از فعالیتهای یکساله کانون و همچنین گزارش بازرسین ، گزارش صورتهای مالی عملکرد سال 1398 و انتخاب اعضای هیات مدیره و بازرسین خواهد بود.

به استحضار بازنشستگان محترم می رساند، در حال حاضر کانون بازنشستگان مجلس تعداد 1033نفر عضو دارد که تعداد 592 نفر آنان از بازنشستگان و تعداد 441نفر نیز از وظیفه بگیران محترم می باشند .

کانون بازنشستگان مجلس همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت 7 صبح الی 30/15 فعالیت داشته و اعضای محترم کانون خدمات تعریف شده ای در مراجعات حضوری یا به صورت غیرحضوری از کانون دریافت می نمایند . عمده سوالات و تقاضاهای بازنشستگان پیرامون پرداخت حقوق ، کسورات، پرداختهای متفرقه و مناسبتها و مواردی در خصوص بیمه ، خدمات کارت سلامت ، مراکز درمانی طرف قرارداد ، سوالات در خصوص تورهای گردشگری و ثبت نام و هماهنگی های لازم آن می باشد . در راستای تامین نظر بازنشستگان گرامی هیات مدیره منتخب شما طی یک سال اخیر در 7 محور اقداماتی را انجام داده که گزارش مختصری از آن را به عرض می رساند: محورهای مورد نظر هیات مدیره برای بازنشستگان عزیز به شرح ذیل می باشد:

 

 1. امور رفاهی
 2. تسهیلات (وام)
 3. امور درمانی
 4. پرداختها
 5. معاضدت قضایی
 6. اشتغال فرزندان بازنشستگان
 7. عیادت از بازنشستگان
 8. اطلاع رسانی و سایت
 9. امور رفاهی و گردشگری

در سالی که گذشت تعداد 5 سفر زیارتی و سیاحتی برای بازنشستگان کشوری از طریق تورهای گردشگری سازمان بازنشستگی انجام گرفت ، ذکر این نکته ضروری است که یکی از مطالبات بازنشستگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی استفاده از تورهای گردشگری مشابه سایر بازنشستگان بودند که خوشبختانه این موضوع در قالب برگزاری 8 سفر به تعداد 168 نفر برای این دسته از بازنشستگان نیز انجام پذیرفت.

 1. تسهیلات وام:

استحضار دارید همه ساله صندوق بازنشستگی کشوری مبالغی تحت عنوان وام به بازنشستگان و موظفین کشوری به قید قرعه پرداخت می نماید. بازنشستگان واجد شرایط مجلس نیز ضمن ثبت نام از طریق کانون طی مراحل مختلف از مزایای این وام برخوردار شده اند و  قابل ذکر است بر اساس قرارداد منعقده با بانک قرض الحسنه مهر ایران در سال 96 و 97 جمعاً به تعداد 320 نفر از بازنشستگان مبلغ 50 میلیون ریال وام از محل سپرده کانون و اعتبارات آن بانک از طریق بانک فوق الاشاره پرداخت شده است. همچنین با هماهنگی یا صندوق قرض الحسنه شهید مدرس برای تعداد زیادی از بازنشستگان گرامی وام های 3 میلیون تومانی کارسازی گردید.

 1. امور درمانی:

مستحضر هستید که در سال جاری با مطرح شدن ایرادات دیوان محاسبات و عدم تخصیص بودجه های مصوب مجلس، سازمان اداری مجلس اقدام به بازنگری در کلیه هزینه های مجلس منجمله هزینه های درمانی بازنشستگان و شاغلین نمود و مقرر شد که کانون صرفاً در بخش بستری درمان بازنشستگان عزیز با مجلس همکاری نماید که با هماهنگی به عمل آمده با مسئولین بیمه تکمیلی بازنشستگان ( آتیه سازان حافظ) و بیمه پایه سلامت ابتدا بخشی از هزینه های درمانی بازنشستگان را در این دو مرجع دریافت و الباقی آن طبق ضوابط قبل از طریق مجلس تامین گرددکه در این رابطه هیات مدیره با جناب آقای موهبتی رئیس سازمان بیمه سلامت جلسه ای برگزار نمود که طی آن جلسه ایشان دستور دادند جلسه ای با حضور نماینده بیمه سلامت و شرکت بیمه آتیه سازان حافظ تشکیل و موضوع رسیدگی به اسناد پزشکی و همکاریهای لازم انجام شود که به همین منظور جلسه مزبور برگزار شد و مقرر گردید نماینده بیمه پایه سلامت و شرکت آتیه سازان حافظ در محل کانون مستقر شوند و پرونده های درمانی را رسیدگی و پرداخت نمایند. از طرف دیگر کانون پیشنهاد تشکیل یک صندوق درمان جهت پرداخت هزینه های درمان را به معاونت محترم اجرایی مجلس ارائه نمود که بودجه آن از طرف مجلس و مبالغی که از بیمه پایه سلامت و بیمه تکمیلی آتیه ساز دریافت می شود تامین گردد. بخشی از  این پیشنهاد مورد تایید معاونت محترم اجرایی مجلس قرار گرفت و دستور دادند یک نماینده از طرف کانون به همراه ذیحساب و مدیرکل بودجه و امور مالی و مدیر کل اداره سلامت مجلس، چگونگی و نحوه استفاده از صندوق درمان را تهیه و ارائه نمایند ، که این امر درحال پیگیری و انجام می باشد که پس از انجام مراحل اداری ، انشاا... فعالیت صندوق شروع خواهد شد.

 1. پرداختها:

بر اساس مصوبه مجمع کانون در سال گذشته مقرر شد مبلغ1،500،000 تومان به ازای هر بازنشسته و وظیفه بگیر از محل سود شرکت متعلق به کانون بازنشستگان پرداخت گردد که این امر در پایان سال 1397 انجام پذیرفت.

 1. معاضدت قضایی:

از دیگر مطالب قابل ذکر می توان به ارائه خدمات مشاوره ای واحد حقوقی کانون مطابق سنوات گذشته که با حفظ کامل امانت داری از حریم خصوصی اشخاص در هر ساعت از شبانه روز و پاسخگویی سوالات حقوقی و قضایی به جمع قابل توجهی از عزیزان بازنشسته و حتی شاغلین اشاره کرد که در ارائه مشاوره و تهیه و تنظیم لوایح یا دفاعیه و همچنین دادخواستهای حقوقی و شکایات کیفری و امور خانواده تاکنون همکاری صمیمانه ای را با متقاضیان و مراجعین خود داشته، بطوریکه این واحد به عنوان یک مشاور امین و امانت دار مسائل مطروحه مورد وثوق کامل همه مراجعین خود بوده و نقش قابل ملاحظه ای را در ایفای وظایف و احقاق حقوق آنان داشته است.

 1. اشتغال فرزندان:

در جهت امکان به کار گیری و اشتغال فرزندان بازنشستگان محترم ، مقدمات کار که انجام شد و اطلاعات فرزندان جمع آوری و لیست گردید.

و از طرف دیگر جلسات متعددی با مسئولین محترم ذیربط واحدهای مربوط که واگذاری آن به بخش خصوصی مورد نظر بود انجام گرفت که عمدتاً در بخش پشتیبانی فنی و ساختمان است که سوابق امر در اختیار معاونت اجرایی و تعدادی از مدیران این کار فعلاًانجام نشد و منتظر تصمیمات مسئولین ذیربط مجلس می باشیم.

 1. عیادت و سرکشی از بازنشستگان محترم بستری شده:

عیادت از بازنشستگان بستری شده و یا ترخیص شده کما فی السابق هر دو هفته یک بار انجام می شودو تلاش شد با تقدیم کارت هدیه و احوالپرسی از این عزیزان تا حدودی باعث تقویت روحیه این عزیزان گردد.

 

یکی دیگر از فعالیتها و خدمات مفید کانون در خصوص وب سایت جدید کانون بازنشستگان مجلس می باشد که به صورت شبانه روزی بوده و مطالب آن به روز می شود و به عنوان یکی از وب سایتهای فعال مجموعه مجلس شورای اسلامی شناخته شده است که بطور متوسط روزانه  128  بار از این سایت در سراسر کشور بازدید به عمل می آید . در سایت

کانون کلیه اخبار و اطلاعیه های کانون بازنشستگان مجلس ، گزارش تصویری تورها و اردوها، عیادتها ، تبریک به مناسبت تولد و ازدواج فرزندان بازنشستگان ، اطلاعیه های تسلیت ، مطالب و مقالات متنوع بهداشتی و معرفی بازنشستگان جدید درج می شود. ضمناً  بازنشستگان محترم می توانند همه ماهه فیش حقوقی و آخرین حکم حقوقی خود را از طریق سایت کانون دریافت نمایند .

لازم به ذکر است طی یکسال گذشته   44582 بار   از سایت مذکور بازدید به عمل آمده است.

یادداشت ها
Parameter:430249!model&284 -LayoutId:284 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار