|
|
|
کانون بازنشستگان مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » اخبار » اطلاعیه ها
بازدید:67
0.0 (0)
مصاحبه با آقای سلیمانی رئیس هیأت مدیره کانون بازنشستگان مجلس
[1391/05/28]

مصاحبه با آقای سلیمانی رئیس هیأت مدیره کانون بازنشستگان مجلس  

الحمدلله در این مدت این مهم با دو هدف کلی تأمین نیازهای مادی و همچنین پرورش روحی و معنوی بازنشستگان و وظیفه بگیران محترم و خانواده هایشان آماده شده و در حال اجراست که آثار آن در دو سال گذشته مشهود است.

آقای منصور سلیمانی رئیس محترم هیأت مدیره کانون بازنشستگان مجلس شورای اسلامی

     ایشان که سالها سمت های مهم اجرائی و اداری در مجلس شورای اسلامی داشته اند چه بعنوان رئیس اداره روابط عمومی و چه در ریاست اداره امور بین الملل، تجارب بسیاری در مدیریت های مختلف داشته اند و سالها بعنوان رئیس هیأت مدیره شرکت تعاونی مشا نیز به کارکنان مجلس خدمات فراوانی ارائه داده اند. ایشان در سال 1389 در مجمع عمومی کانون بازنشستگان انتخاب و بعنوان رئیس هیأت مدیره کانون بازنشستگان انتخاب شدند.

-  هدف شما از حضور در جمع هیأت مدیره کانون بازنشستگان چه می باشد؟

از آنجاکه در گذشته با همه زحماتی که دوستان کشیده بودند کانون جایگاه مناسبی نداشت. با پیشنهاد همکاران اینجانب داوطلب حضور در هیأت مدیره شدم تا با استفاده از تجربیات مدیریتی گذشته خود و همکاری سایر اعضای محترم هیأت مدیره بتوانیم زیرساخت مناسبی را برای کانون تعریف و ساخته و پرداخته کنیم. الحمدلله در این مدت این مهم با دو هدف کلی تأمین نیازهای مادی و همچنین پرورش روحی و معنوی بازنشستگان و وظیفه بگیران محترم و خانواده هایشان آماده شده و در حال اجراست که آثار آن در دو سال گذشته مشهود است.

-  آیا کانون بازنشستگان مجلس با سایر کانونها تعامل و ارتباط دارد؟

خوشبختانه کانون های بازنشستگی وزارت خانه ها و سازمانها جلساتی در محل سازمان بازنشستگی کشوری و یا دستگاههای مرتبط با کانون دارند . کانون بازنشستگان مجلس نیز به صورت فعال در این جلسات شرکت نموده و پیشنهادات و نظرات خود را ابراز می نماید.

-  ارتباطتان با معاونت اجرایی ریاست مجلس جناب آقای مهندس افراشته و همچنین ادارات کل ذیربط چگونه است؟

خوشبختانه در دو سال گذشته رابطه خوبی بین کانون و مدیران اداری مجلس شورای اسلامی وجود داشته است. جناب آقای مهندس افراشته توجه خاصی نسبت به کانون و بازنشستگان عزیز داشته اند و پیوسته در جنبه های مختلف از آنها حمایت کرده اند. لازم به ذکر است که مدیران محترم ادارات کل بودجه و امور مالی جناب آقای ورامینی و توسعه منابع انسانی جناب آقای مختاری و همچنین اداره رفاه جناب آقای فرزعلیان نیز همکاری مناسب و قابل توجهی با کانون دارند. در اینجا لازم میدانم از همه این عزیزان تشکر نمایم.

-  سطح حقوق و دریافتی بازنشستگان و وظیفه بگیران عموماً پائین است. همچنین در طول سالهای گذشته بین حقوق بازنشستگان شکاف ایجاد شده است. جهت برطرف کردن و افزایش آن چه اقدامی انجام داده اید؟

این مسئله از روز اول مورد توجه هیأت مدیره و مدیران محترم اداری مجلس شورای اسلامی بوده است. ابتدا در جلساتی که با جناب آقای مهندس افراشته و مدیران اداری داشتیم موارد مطرح شد و طرح یکسان سازی بازنشستگان و شاغلان در استفاده از امکانات رفاهی و بهداشتی بطور یکسان تصویب شد. در دوسال گذشته آثار آن همچون صدور کارت سلامت ، بن کتاب و افزایش حق اعاشه صد و بیست هزار تومانی ثابت در فیش حقوقی از نمونه های آن می باشد.در خصوص اختلاف حقوق نیز گزارشی در اردوی شهریار به جناب آقای مهندس افراشته ارائه شد که با دستور ایشان جلسه ای با حضور هیأت مدیره کانون و مدیران اداری مجلس تشکیل شد. در این جلسه جناب آقای مهندس افراشته پس از استماع گزارش کانون دستور دادند راه های افزایش دریافتی های بازنشستگان از طرف مدیران اداری و مالی بررسی شود و گزارشی با حسن نیت تهیه شود تا پس از تصویب در جهت پرداخت آن اقدام گردد.خوشبختانه در این زمینه خبرهای خوشی به گوش می رسد و اقداماتی در حال انجام است که در زمان خود اعلام خواهد شد.

-   در خصوص درآمد زایی و خودکفایی مالی کانون چه اقداماتی انجام  داده اید؟

از آنجا  که کانون به عنوان یک ارگان مستقل امکانات مالی نداشت و با پشتیبانی مجلس شورای اسلامی با حداقل امکانات فعالیت می کرد هیأت مدیره تصمیم گرفت تا با تأسیس یک شرکت در فعالیتهای خدماتی و اداری مجلس شورای اسلامی وارد شود تا از این طریق درآمدزایی کرده و با استفاده از آن بتواند برنامه های گسترده ای را که تعریف کرده برای اعضاء اجرا نماید.

در این  جهت شرکت خدمات و بازرگانی توسعه بهارستان صبا با سرمایه کانون تشکیل و به ثبت رسید. مجلس شورای اسلامی نیز با حسن نیت و همکاری مدیران آن با این شرکت، بخشی از کارهای خدماتی را به این شرکت واگذار نموده است که در حال انجام می باشد و سود آن نیز در پایان هر سال مالی به صورت کامل به حساب کانون بازنشستگان واریز می گردد. در جهت برنامه های تصویب و تدوین شده برای بازنشستگان و موظفین و خانواده های محترمشان هزینه گردد.

-  در مورد اطلاع رسانی خصوصاً‌ وب سایت کانون که انصافاً‌ جای آن خالی بود و در دوره این هیأت مدیره افتتاح شد و باز خورد خوبی در بین بازنشستگان و وظیفه بگیران داشته است نظرتان را بیان نمائید؟

یکی از مشکلات کانون در ابتدای امر اطلاع رسانی ضعیف بود. در اولین جلسات هیأت مدیره تصمیم گرفته شداین نقص برطرف شود . مصوب شد علاوه بر اطلاع رسانی تلفنی و ارسال نامه، از ارسال پیامک گروهی و همچنین راه اندازی وب سایت مخصوص کانون بازنشستگان مجلس شورای اسلامی نیز برای این منظور استفاده شود. همانگونه که همکاران و اعضای کانون مشاهده می نمایند در حال حاضر وب سایت کانون با مطالب گوناگون و مفید یکی از سایتهای پربیننده است.  این وب سایت کمک می نماید تا اعضای کانون در هر مکان و زمان بتوانند از آخرین خبرهای کانون مطلع گردند.خوب است بدانید از زمان افتتاح این وب سایت تا این تاریخ تعداد 39530 بار به سایت مراجعه شده است ویکی از پر بیننده ترین سایتهای بازنشستگان می باشد امیدوارم با همکاری اعضای کانون این سایت پربارتر شود. همچنین از زحمات جناب آقای حیدری عضو هیأت مدیره در را ه اندازی و به روز نگهداری سایت کانون که تلاش بی وقفه ای داشته اند تشکر کنم.

-   شما قول تشکیل گروه های فرهنگی و حقوقی در کانون را داده بودید. در حال حضر فعالیت این کمیته را چگونه ارزیابی می کنید؟

گروه های فرهنگی و حقوقی بخاطر استفاده از تجارب اعضاء برای انجام امور فرهنگی و حقوقی برای سایر اعضایی که نیاز دارند تشکیل شده. گروه فرهنگی جلسات منظمی داشته و تصمیماتی در خصوص تشکیل گروههای ورزشی ، تشکیل و برگزاری کلاسهای قرآن در محل کانون، برگزاری مسابقه کتابخوانی بمناسبت داشته است که بسیار مفید و موثر بوده است و امیدواریم این گروه ها در آینده کارهای گسترده تری برای اعضاء به انجام برساند. یکی از کارهای مفید دیگر گروه فرهنگی نیز ملاقات از همکاران بیمار و شرکت در مراسم های مختلف همکاران است. تاکنون چندین نوبت از این گونه اقدامات انجام شده است و گروه حقوقی نیز در آینده کار خود را شروع خواهد نمود و در حال حاضر به صورت مشاوره حقوقی به عزیزان بازنشسته و وظیفه بگیر خدمات ارائه می نماید.گزارش کامل آن در سایت کانون موجود می باشد .

-   همایش ها ، اردوها و سفرهای عتبات عالیات چگونه انجام می شود؟

هیأت مدیره پیوسته در جلسات خود تلاش دارد تا برنامه های مفرح و شاد و معنوی را برای اعضاء در دستور کار داشته  باشد.اینگونه امور مستقلاً‌ یا با همکاری اداره رفاه به اجرا گذاشته می شود. بطور مثال در خصوص عتبات عالیات پس از تصمیم گیری سهمیه ای از سازمان حج گرفته شد و برای انجام سفر تسهیلات مالی نیز از  طریق اداره مالی تأمین گردید. امیدواریم ر آینده برنامه های متنوعی همچون گذشته برای اعضای محترم و خانواده های ایشان تدارک دیده شود.

-   آیا وام بازنشستگان افزایش داشته است؟ چه قدمهایی در این خصوص برداشته اید؟

ابتدا وامی که به بازنشستگان و موظفین تعلق می گرفت یک تا دو میلیون تومان بود. پس از حضور هیأت مدیره جدید با رایزنی های بعمل آمده سقف وام ابتدا به پنج  میلیون تومان و سپس هشت میلیون تومان افزایش یافت. هیأت مدیره تلاش می نماید در صورت وجود اعتبار این سقف نیز افزایش یابد. خوشبختانه در حال حاضر در خواست وام نداریم و پرداختها به روز شده است.

-  اگر ممکن است با توجه به فعالیتهای زیاد کانون به دیگر نمونه هایی از آن اشاره نمائید؟

همانطور که اشاره کردید فعالیتها در دو سال گذشته رو به رشد بوده و مدیرعامل محترم جناب آقای صداقی و همکاران عزیزشان در کانون زحمات زیادی را متحمل شده اند.ضمن خسته نباشید به آنها به صورت نمونه این آمار به شرح زیر تقدیم می شود.

در خاتمه ضمن تشکر از جناب آقای سلیمانی رئیس محترم هیآت مدیره کانون بازنشستگان مجلس شورای اسلامی بخاطر انجام این مصاحبه، توفیق روز افزون ایشان و کانون بازنشستگان را از خداوند خواستاریم.

 

یادداشت ها
Parameter:38042!model&284 -LayoutId:284 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار