|
|
|
کانون بازنشستگان مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » اخبار » اطلاعیه ها
بازدید:41
0.0 (0)
برگزاری اردوی فرهنگی، هنری ،تفریحی
[1390/03/28]

برگزاری اردوی فرهنگی، هنری ،تفریحی  

برگزاری اردوی فرهنگی، هنری ،تفریحی ویژه بازنشستگان و موظفین مجلس شورای اسلامی

در آستانه ماه رجب که جلوه ای الهی به این ماه داده است و بمناسبت میلاد با سعادت امام علی{ع}و همزمان با روز پدر اردوی فرهنگی، هنری ،تفریحی روز جمعه 27/3/90با حضور بیش از چهارصد نفر از بازنشستگان و موظفین مجلس شورای اسلامی و خانواده محترمشان با حضور ریاست محترم سازمان اداری مجلس جناب آقای مهندس افراشته و جمعی از مدیران مجلس در محل مجتمع عصر انقلاب برگزار گردید.

در این برنامه فرهنگی، هنری ،تفریحی که با برنامه ریزی خوب اداره کل توسعه منابع انسانی و دیگر ادارات کل و کانون بازنشستگان مجلس به نحو شایسته ای برگزار گردید و بازنشستگان برای اولین بار پس از بازنشستگی نوانستند جمعی صمیمی،خاطرات خود را  در فضایی سبز و دیدنی و در زیر درختان و روی چمن ها و داخل آلاچیق زنده کنند. در این روز ابتدا  پس از خوش آمد گویی به خانواده ها و پذیرایی از آنان ، آقایان در مسابقات ورزشی و خانم ها در استخر و سالن سرپوشیده به اجرای ورزش پرداختتند.

سپس در سالن جلسات حضور یافته از سخنرانی گرم دکتر علی شاه حسینی استفاده کرده با ایشان بگفتگویی صمیمانه نشستند و جوائزی نیز دریافت کردند. پس از نماز و ناهار در ساعت 3 برنامه جشن در محل سالن بزرگ مجموعه با تلاوت قرآن کریم توسط حاج محسن کشتکار از بازنشستگان گرامی مجلس و سرود جمهوری اسلامی با حضور جناب آقای مهندس افراشته و جمعی از مدیران کل و ادارات مجلس و هیئت مدیره کانون بازنشستگان مجلس شورای اسلامی آغاز گردید .

ابتدا اجرای برنامه تواشیح انجام شد سپس مدیر کل محترم توسعه منابع انسانی آقای مهندس مختاری ضمن خوش آمدگوئی به بخشی از فعالیتهای صورت گرفته برای بازنشستگان و موظفین مجلس شورای اسلامی اشاره نمودند در ادامه اجرای برنامه موسیقی سنتی و دیگر برنامه های هنری و طنز انجام گردید که مورد استقبال حضار قرار گرفت

پس از آن آقای رایگانی مدیر عامل محترم  کانون بازنشستگان مجلس شورای اسلامی به ایراد سخن پرداختند و از عنایت ریاست محترم مجلس به بازنشستگان علی الخصوص معاونت اجرایی ایشان جتاب آقای مهندس افراشته بخاطر زحمات و توجهات بی سابقه شان تشکر نمودند و از دیگر مدیرانی که در انجام این نشست زحمت کشیده اند(آقای فرزعلیان) تقدیر بعمل آوردند. همچنین به خانم های کارمندحاضر در جشن(حدود ده نفر) جوائز ویژه ای تقدیم گردید. جمع دیگری از برندگان سوالات مطرح شده حاظرین جوائزی تقدیم شد.

سپس معاونت محترم اجرایی رئیس مجلس جناب آقای مهندس افراشته به ایراد سخن پرداختند.ایشان ضمن تشکر از جمع حاضر و تقدیر بخاطر تجدید خاطرات و این جلسه دوستی و صمیمیت به سفارش رئیس محترم مجلس اشاره کردند و آن برخورد از سر کرامت و عزت با بازنشستگان و این که منتت نگذارید و این که هرکاری اگر کردیم وظیفه بوده و برای توفیق کارها سپاسگذاریم و خود را خاک پای همکاران عزیزمان میدانیم.

آقای افراشته در ادامه به بخشی از فعالیتها اشاره کردند و افزودند: تمامی کارها مبنا قرار گرفته و بجهت این که این فعالیتها صرفا در این مجلس نباشد تمامی مصوبات را در یک کتاب چاپ کردیم و در اختیار بخشهای مختلف قرار داده ایم همچنین یک نسخه از این کتاب را کانون بازنشستگان مجلس دریافت کند تا این که پس از تعویض مدیریتها استناد به آن بشود و این کتاب سرلوحه کارمان بشود تا به مدیر بعدی بگوئیم که این اقدامات برای بازنشستگان مجلس شورای اسلامی باید انجام بشود 39 کار جدید برای کارکنان و شاغلین و بازنشستگان مجلس انجام گرفته و تا بعنوان یک حرکت در مجلس بماند و هنوز راضی به این نیستیم  بازنشسته نباید دغدغه زندگی داشته باشد

خرج یک بازنشسته از یک شاغل بیشتر است. باید ترتیبی بدهیم بازنشستگان را مشکلاتشان را کم بکنیم.

 راجع به وام سقف انرا به ده میلیون تومان خواهیم رساند.

بازنشستگانی که مسکن ندارند چند نقطه در تهران شناسایی شده تا از طریق مسکن مهر و یا جاهای دیگر عملیاتی کنیم. و قول بشما میدهم افرادی که نیازمند به تسهیلات مسکن هستند مشکل را حل خواهیم کرد.

در خصوص استخدام فرزندان بازنشستگان و جذبشان سفارش کردیم و اینکه کسانی که شرائط دارند بعنوان قرارداد ساعتی اقدام کنند.

در شمال زمینی در حال تهیه میباشد که برای بازنشستگان در نظر گرفته شده است.

مصوب گردید کارت شناسائی بازنشستگان با نظر کانون صادر شود.

در خصوص جشن تولد همکاران ، از بازنشستگان نیز دعوت شود در مراسم جشن تولد همکاران شرکت نمایند.

در خاتمه ایشان درخواست نمودند بازنشستگان هرگونه پیشنهاد، طرح و نظر و همچنین انتقاد یا ایرادی را دارند ارائه نمایند

 

در پایان نیز هرخانواده بعنوان هدیه یکعدد ساعت نفیس دیواری با نشان مجلس شورای اسلامی برسم یادگاری دریافت نموده با خاطره ای خوش و بیادماندنی جشن میلاد با سعادت امام علی{ع}و روز پدر را در ساعت 19 مجموعه  ترک نمودند.

تنظیم:سعید حیدری 

یادداشت ها
Parameter:32245!model&284 -LayoutId:284 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار