|
|
|
کانون بازنشستگان مجلس شورای اسلامی
صفحه اصلی » فعالیت‌ها » همکاران موفق
بازدید:1692
0.0 (0)
استاد هنرمند اسماعیل نیکبخت زاویه
[1389/12/16]

استاد هنرمند اسماعیل نیکبخت زاویه  

خط ذره ذره هستی هنرمند است که در رگ و کلمات دمیده میشود و هنرمند خوشنویسی در طول سالیان بسیار ، سیاهی موی را به سپیدی کاغذ میبازد و با نی بریده از نیستان هستی خویش، گلزاری دلنشین را بر سینه پرنیانی کاغذ ترسیم میکند.

 

 

 

خط ذره ذره هستی هنرمند است که در رگ و کلمات دمیده میشود و هنرمند خوشنویسی در طول سالیان بسیار ، سیاهی موی را به سپیدی کاغذ میبازد و با نی بریده از نیستان هستی خویش، گلزاری دلنشین را بر سینه پرنیانی کاغذ ترسیم میکند. خط و خطاطی همیشه عرصه گسترده ای برای شکفتگی روح و باروری قریحه آفرینندگی انسان بوده و همواره ارزش و اعتباری بیش از انتقال مفاهیم و معانی یافته و فراتر از آن اوج گرفته است.

استاد گرانقدر اسماعیل نیکبخت یکی از مدرسان بنام این انجمن میباشند که بمدت سی و شش سال بی وقفه تدریس در انجمن خوشنویسان ایران را بعهده داشته و دارند.

ایشان درمجلس شورای اسلامی به مدت 30 سال خطاطی و خوشنویسی را در اداره کل قوانین بعهده داشته اند که به افتخار بازنشستگی نائل گردیدند.

آثار وفعالیتهای ایشان

خوشنویسی قسمتی از شاهنامه استاد سلحشور ، گلستان سعدی ، بوستان سعدی ، حاقظ ، مناجات حضرت علی ( ع ) ، بابا طاهر ، خیام ، گلشن راز شیخ محمود شبستری .

استاد نیکبخت شرکت در نمایشگاههای جمعی جهان اسلام و کاتب قرآن در یک روز و نمایشگاههای متعدد خوشنویسی همراه انجمن خوشنویسان ایران و نمایشگاه های خصوصی را نیز بعهده داشته اند.

استادان ایشان

استاد اسماعیل نیکبخت متولد 1326 شهرستان جلفای تبریز بوده و افتخار شاگردی در محضر اساتیدی همچون استاد امیر خانی و استادکابلی را در کارنامه خود دارند

لازم بذکر است خوشنویسی عنوان سایت کانون بازنشستگان مجلس شورای اسلامی توسط این هنرمند چیره دست صورت پذیرفته است.


تعدادی از آثار ایشان  را میتوانید در همین سایت و در صفحه اول در بخش نگارخانه > خوشنویسی ملاحظه فرمائید.

 

یادداشت ها
Parameter:30859!model&284 -LayoutId:284 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار