استادهنرمند گرانمایه ابراهیم غفاری یقین
1389/12/22
استادهنرمند گرانمایه ابراهیم غفاری یقین

استادهنرمند گرانمایه ابراهیم غفاری یقین  


استادهنرمند گرانمایه ابراهیم غفاری یقین

 

 

 

خط ذره ذره هستی هنرمند است که در رگ و کلمات دمیده میشود و هنرمند خوشنویسی در طول سالیان بسیار ، سیاهی موی را به سپیدی کاغذ میبازد و با نی بریده از نیستان هستی خویش، گلزاری دلنشین را بر سینه پرنیانی کاغذ ترسیم میکند. خط و خطاطی همیشه عرصه گسترده ای برای شکفتگی روح و باروری قریحه آفرینندگی انسان بوده و همواره ارزش و اعتباری بیش از انتقال مفاهیم و معانی یافته و فراتر از آن اوج گرفته است

همکار بازنشسته استاد ابراهيم غفاري يقين مدرس رسمی انجمن خوشنویسان دارای گواهینامه درجه دو هنری از شوراي ارزشيابي هنرمندان كشور در سال 1371و گواهينامه فوق ممتاز سال 1386 ميباشند. که در سال 1388 موفق به دریافت گواهینامه درجه استادی نیز نائل آمدند.

ایشان خوشنویس شاغل در مجلس شوراي اسلامي  بوده كه عموماً فعاليتهاي انتشاراتي ایشان در رابطه با مجلس ميباشد که در پاييز 1382 بافتخار بازنشستگي نائل شده اند. 

سایر فعالیت ایشان

شش نمايشگاه انفرادي و بيش از 150 نمايشگاه جمعي در داخل و خارج از كشور .

ازبنيانگذاران آموزش خط تحريري انجمن خوشنويسان تهران،

عضو مجمع نمايندگان انجمن خوشنويسان تهران در تمامي دوره ها.

 ناظر امتحانات و مصحّح اوراق امتحاني در انجمن خوشنويسان ايران وافتخار بيش از سي سال تدريس در انجمن خوشنويسان تهران و مراكز فرهنگي و هنري و موزه ها و فرهنگسراها و تربيت معلم و آموزش ضمن خدمت آموزش و پرورش استان تهران و مدرس مركز كتابت و تعليم ايران از بدو تأسيس (سال70) تاكنون از كاتبان همايش قرآن كريم در يك روز.  

استادان ایشان

نام مبارك استادان ايشان در خط نستعليق استاد عباس اخوين . در خط نسخ مرحوم استاد احمد معصومي نجفي زنجاني در خط شكسته استاد غلامرضا مشعشعي .

استاد غفاری متولد سال 1331 در شهرستان ازنا و رشته تحصیلی ایشان ادبیات فارسی میباشد.

تعدادی از آثار ایشان  را میتوانید در همین سایت و در صفحه اول در بخش نگارخانه > خوشنویسی ملاحظه فرمائید.

 

Parameter:30938!model&284!print -LayoutId:284 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار