عملکرد سه ساله (1382 تا 1392)کانون منتشر گردید
1395/03/05

عملکرد سه ساله (1382 تا 1392)کانون منتشر گردید  


عملکرد سه ساله (1382 تا 1392)کانون منتشر گردید

عملکرد سه ساله کانون منتشر گردید

از سوی کانون بازنشستگان مجلس شورای اسلامی گوشه ای از عملکرد سه ساله کانون منتشر گردید. این جزوه در 28 صفحه همراه با عکس ، گزارش گونه ایست در پایان سه سال فعالیت خود که برای همه اعضاء از طریق پست ارسال شده است.

ذیلا مقدمه آن ذکر میشود:

ضمنأ میتوانیدفایل پی دی اف آنرا در انتهای همین صفحه  روی فلش سبز رنگ کلیک و دانلود نمائید.

 

و اذا قلتم فاعدلوا

 

به هنگام گفتار رعایت عدالت را بنمائید.(قرآن کریم)

 

مقدمه

     پایان هر دوره مسئولیت رضایت ها و تأسف هائی به همراه دارد. شادی و خوشحالی بخاطر برخی اقدامات انجام یافته و دستیابی به توفیقات و تأسف برای امور ناتمام و جدایی از دوستان عزیزی که بمدت سه سال از نزدیک با چهره های با محبت و دوست داشتنی و حمایتهای ایشان بهره مند بوده ایم.

 

از آنجاکه هر جمعیت و تشکیلاتی برای رسیدن به اهداف والا و مشخصی شکل می گیرد تا در نهایت با تلاش و اراده تصمیم ساز و مدیریتی همدل، در جهت ارتقاء وضعیت مادی و معنوی اعضاء خود، گامهای بلند و موثری بردارد و خود را به مقاصد نوشته و نانوشته این تشکیلات نزدیک سازد، خود سنت حسنه و ماندگاری است که مشوق و مبدع آن در درجه اول ،اسلام و اولیاء عظیم الشان آن بوده اند . پیامبر اعظم (ص) فرمودند هرکس سنت حسنه ای را پایه گذاری  نماید، مادامیکه آن سنت پابرجاست ،پیامدها و آثار و اجر و ثوابش نیز ماندگارو برای بانیان و موسسین ،همواره وجود خواهد داشت.

 

هیأت مدیره جدید کانون بازنشستگان مجلس شورای اسلامی که با حسن نیت و اعتماد اکثریت اعضاء محترم در مجمع مورخ 23/06/1389 انتخاب و این مسئولیت مهم را پذیرفت از همان ابتدا دغدغه ای جز ارتقاء جایگاه این کانون و تلاش در جهت بهبود وضعیت معیشتی و فرهنگی عزیزان بازنشسته و خانواده های مکرم ایشان نداشته و در این مسیر فعالیت های مستمری را برای جلب نظر و موافقت مسئولات رده بالای مجلس شورای اسلامی از ریاست محترم تا هیات رئیسه و بخصوص شخص معاون محترم اجرایی جناب آقای مهندس افراشته به عمل آورده است.

 

بحمداله این تلاشها همواره مورد نظر اعضاء محترم بازنشسته و وظیفه بگیر و بوده و در اظهار نظر های حضوری، تلفنی و یا از طریق سایت کانون ،مراتب خشنودی خود را اعلام و ابراز داشته اند.

 

ما اینهمه را لطف خدا می دانیم و بر آن سپاسگزاریم.

 

آنچه بصورت معمول و عرفی قانون لزوم یافته است آن است که در پایان دوره مسئولیت،گزارشی از فعالیت ها در زمینه های مختلف ، به اعضاء ارائه می گردد. همانگونه که همگان در جریان امور هستند مسئولیت هیات مدیره فعلی کانون بازنشستگان مجلس شورای اسلامی در تاریخ 01/07/92 ، پس از سه سال انجام وظیفه خالصانه به اتمام می رسد. فلذا برآْن شدیم گزارش گونه ای از نوع فعالیت ها، حدود اختیارات، نحوه مشارکت و همیاری همکاران ،تهیه ودر اختیار قرار دهیم.

 

باشد که مورد رضایت خداوند متعال و شما واقع شود.در بیان نورانی  امام هشتم حضرت رضا علیه سلام آمده است : مدارا و دوستی با مردم و رضایت ایشان نیمی از خرد وعقل است.

 

ما اعضاء هیات مدیره خوشحالیم که در طول دوره مسئولیت خود توانسته ایم بخشی از رضایت شما را حاصل نمائیم و این خود بزرگترین سرمایه ماست و چراغی روشن فراسوی عزیزانی است که در آینده نزدیک با انتخاب شما، مسئولیت اداره کانون را برعهده خواهند گرفت.

 

ما با تشکر از مدیریت های گذشته کانون از بنیانگذاران اولیه خصوصاً‌ آقای حیدر قیصر کمال تشکر را داریم. در عین حال نوآوری ها و ابتکاراتی در صحنه مدیریت کانون باهمدلی و همفکری ایجاد نموده ایم که از نقطه های روشن و مثبت در کارنامه ماست. البته به آنها در سرفصلها اشاره خواهد شد ولیکن جهت اطلاع عزیزان بازنشسته و وظیفه بگیر به مواردی از آنها اشاره می شود:

 

*- راه اندازی سایت اینترنتی کانون که با هدف ارائه اطلاعات و اخبار کانون و تسهیل ارتباط اعضاء با هیات مدیره ایجاد شده است و بروز رسانی اطلاعات مربوطه که تاکنون تعداد213008 بار و  روزانه میانگین553 بار از این سایت بازدید شده است .

 

*-تشکیل کمیته فرهنگی و برگزاری جلسات این کمیته در طول دوره مسئولیت که آثاری مانند راه اندازی جلسات آموزش قرآن، مسابقه قرآنی، اختصاص یک صفحه از نشریه ماهانه همکاران به بازنشستگان محترم و پیگیری امور فرهنگی .

 

*-تلاش مستمر و پیگیر برای تأسیس و افتتاح "شرکت خدمات وبازرگانی توسعه بهارستان صبا "که در جهت انجام امور خدماتی و سودآوری برای کانون و بازنشستگان تشکیل شده است .

 

*-پیگیری همسان سازی امور درمانی و بهداشتی بازنشستگان همچون شاغلین .

 

*-اخذ پیشنهاد ها و انتقادات همکاران بازنشسته و وظیفه بگیر و بکار بستن آن ها در تشکیلات و فعالیتهای کانون .

 

*-پیگیری بمنظور همسان سازی دریافتی های بازنشستگان همچون شاغلین در مناسبت های مختلف .

 

*-عیادت از بیماران عزیز بازنشسته و همچنین دیدار با پیش کسوتان عرصه قانونگذاری که خود گنجینه ای ارزشمند و تجربه نفیس هستند .

 

*-برگزاری تورهای ایرانگردی .

 

*-ایجاد زمینه برای استفاده از مکانهای ورزشی .

 

*-تشکیل واحد مشاوره حقوقی و قضائی برای  اعضاء محترم بازنشسته و وظیفه بگیر .

 

*-ایجاد بخش نگارخانه در سایت کانون که اعضاء محترم  با رجوع به آن تصاویر مربوط به خود، همکاران قدیمی و خاطرات سالها در کنار هم بودن را از نظر می گذرانند . یاد باد آن روزگاران یاد باد .

 

... و دیگر فعالیتها که شرح آن در ادامه خواهد آمد .

 

یک ضرب المثل قدیمی می گوید یک دست صدا ندارد . یقیناً موفقیتها مرهون همدلی و همفکری هیات مدیره، حمایتهای بی دریغ مسئولان و دلسوزیها، حسن نظر و همیاری بازنشستگان و خانواده های مکرم آنان است. برای اعضای هیات مدیره جدید که با رأی شما عزیزان برای مدیریت سه سال آینده کانون بازنشستگان مجلس انتخاب می شوند از خداوند متعال موفقیت و بهروزی طلب می نمائیم.

 

درخاتمه لازم است از حمایت های بیدریغ ریاست محترم مجلس و معاونت محترم اجرائی جناب آقای مهندس افراشته و همچنین مدیریتهای اداری مجلس شامل ادارات کل و ادارات ذیربط و مدیران محترمی که در این سه سال ما را در دستیابی و نیل به اهداف کانون بازنشستگان همراهی و مساعدت نمودند کمال تشکر و قدردانی را بعمل آوریم.

در حقیقت در این تلاشهای خالصانه آنان نیز ذینفع خواهند بود، زیرا بزودی خود به جرگه بازنشستگان خواهند پیوست .                                    

 

هیأت مدیره کانون بازنشستگان مجلس شورای اسلامی

 

 

 

 

گزارش یکساله کانون توسط آقای صداقی در جلسه مجمع سالیانه قرائت شد: از 90/6/23 تا 91/6/20

ضمن عرض سلام  و احترام از کلیه خواهران و برادران محترم بازنشسته و وظیفه بگیر و مدیران و مسئولین محترم مجلس که دعوت هیأت مدیره کانون بازنشستگان مجلس شورای اسلامی را پذیرفته و در این جلسه شرکت کرده اند تشکر و قدردانی می نمائیم.

همانگونه که استحضار دارید هیأت مدیره کانون در مجمع عمومی عادی سال 1390 ضمن ارائه گزارش و تشریح عملکرد به اهداف و برنامه های خود برای سال آتی پرداخته و به نکاتی چون :

1.   اطلاع رسانی و برقراری ارتباط  سریع و به موقع بین کانون و بازنشستگان از طریق وب سایت، نشریه، ارسال پیامک ، ارتباط تلفنی ، مکاتبه و موارد دیگر.

2. فراهم نمودن امکان دریافت نظرات ، طرحها ، انتقادات و پیشنهادات بازنشستگان.

3 . برگزاری همایش های فصلی، اردوهای زیارتی و سیاحتی به مناسبتهای مختلف.

4. افزایش سقف بیمه عمر تکمیلی بازنشستگان.

5.  صدور کارت شناسایی برای بازنشستگان.

6.  اقدام در خصوص دریافت سهمیه عتبات عالیات از سازمان حج  و زیارت و اعزام کاروانهای زیارتی.

7.  اقدام در خصوص برگزاری جشن تولد بازنشستگان و موظفین.

8. درخواست تشکیل صندوق بازنشستگی مستقل برای بازنشستگان مجلس و در صورت عدم موافقت تلاش در جهت افزایش حق اعاشه و بررسی راههای کم کردن شکاف حقوقی فاحش بین شاغلین و بازنشستگان.

9. تشکیل کمیته های فرهنگی و حقوقی به منظور ارائه خدمات فرهنگی، ورزشی،مشاوره حقوقی ، عیادت از سالمندان و بیماران و شرکت در مراسم های مختلف.

10. تأسیس شرکت خدمات خدمات و بازرگانی توسعه بهارستان صبا که کلیه سهام آن متعلق به کانون بازنشستگان می باشد. به منظور درآمدزایی و خودکفایی کانون در جهت اجرای برنامه های تدوین شده برای بازنشستگان و موظفین و خانواده محترم آنها اشاره و قول پیگیری و انجام آن را به شما عزیزان داده که خوشبختانه با تلاش و همکاری صمیمانه اعضاء هیأت مدیره کانون و رابطه خوبی که بین کانون و مدیران اداری مجلس شورای اسلامی وجود دارد اکثر موارد فوق الاشاره انجام شده و یا در حال انجام می باشد. لذا هیأت مدیره کانون برخود لازم می داند از توجه خاص ریاست محترم مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر لاریجانی و معاون محترم اجرایی ایشان جناب آقای مهندس افراشته که توجه ویژه ای نسبت به کانون و بازنشستگان عزیز داشته اند و پیوسته در جنبه های مختلف از آنها حمایت کرده اند تشکر و قدردانی نموده و برای این عزیزان آرزوی  موفقیت نماید . همچنین از جناب آقای ورامینی ذیحساب و مدیرکل محترم بودجه و امور مالی  و جناب آقای مختاری مدیر کل محترم توسعه منابع انسانی و جناب آقای موسوی نظر مدیر کل محترم مهندسی و پشتیبانی به خاطر همکاری و مساعدتهای بیدریغ  آنها و کلیه مدیران محترم مجلس که در مواقع مورد نیاز با کانون همکاری خوبی داشته اند تشکر نماید.

ضمن تشکر مجدد از شما عزیزان که همکاری و تعامل خوبی با کانون داشته اید و هیأت مدیره را در انجام وظایف و برنامه ها و رسیدن به اهداف خود یاری کرده اید گزارش عملکرد کانون بازنشستگان را به شرح ذیل تقدیم می داریم.

1.  ایجاد سامانه پیام کوتاه و ارسال پیامک از طریق آن جهت بازنشستگان و موظفین گرامی به مناسبت های تقویمی و اطلاع رسانی اطلاعیه های کانون (تااین تاریخ بطور میانگین ماهیانه 2500 پیامک ارسال شده است.)

2.  طراحی جدید وب سایت کانون بازنشستگان و به روز رسانی آن بصورت شبانه روزی و آنلاین که از طریق این وب سایت که به جرأت می توان از آن به عنوان یکی از وب سایت های فعال مجموعه مجلس شورای اسلامی و کانونهای بازنشستگی  نام برد.  با قابلیت های مختلف از قبیل مشاهده اخبار و اطلاعیه ها، بخش تبریک به مناسبت ازدواج فرزندان و تسلیت درگذشتگان ، مشاهده و پرینت فیش حقوقی،رویت و پرینت حکم حقوقی ، به قلم بازنشستگان ، تصاویر و عکسهای یادگاری و تاریخی بازنشستگان، درخواست وام، معرفی بازنشستگان جدید الورود ، آشنایی با اساسنامه و تاریخچه کانون بازنشستگان مجلس، پیشنهادها و انتقادات بازنشستگان ودیگر مطالب . لازم به ذکر است تا کنون  45هزار و 749 بار از صفحات سایت کانون بازدید به عمل آمده است که بیشترین بازدیدها از صفحه اخبار وسپس مقالات و تصاویر بوده است. درخواست داریم با وب سایت خودتان همکاری نموده ومطالب ارائه نمایید.

3.  همکاری با اداره رفاه در برگزاری همایش فصلی بازنشستگان در مجتمع عصر انقلاب شهریار و شرکت 693 نفر از بازنشستگان، موظفین و خانواده محترم آنها در این همایش  واهداء جایزه به 44 نفر از شرکت کنندگان (14 نفر هدیه کارت 300،000 تومانی و 30 نفر هدیه کارت 50،000 تومانی و توزیع DVD  مربوط به مراسم به شرکت کنندگان در همایش.

4.    اعزام 73  نفر از بازنشستگان و موظفین به عتبات عالیات با استفاده از تسهیلات با بازپرداخت 12 ماهه

5.    اعزام  509 نفر از بازنشستگان ، موظفین و افراد تحت تکفل به مشهد مقدس.(157 خانواده)

6.  همکاری بااداره رفاه در برگزاری تورهای تهران گردی ،همدان گردی، اردوی گلابگیری و بازدید از شهر تاریخی کاشان و اعزام 79 نفر از بازنشستگان و موظفین به تورها و اردو.

7.    همکاری با اداره تربیت بدنی در برگزاری دومین پیاده روی خانوادگی در کنار دریاچه استادیوم آزادی

8.      اعزام  179  نفر از بازنشستگان و موظفین و اعضای خانواده آنها به مجموعه زیباکنار.

9.    عیادت از بازنشستگان سالمند و بیمار در آسایشگاهها و منازل با همراهی اعضاء هیات مدیره و مدیران اداری مجلس که مورد استقبال فراوان قرارگرفته است.

10. برگزاری مسابقه کتاب خوانی از کتاب جاذبه و دافعه امام علی (ع) به قلم استاد شهید مرتضی مطهری که به قید قرعه به  30 نفر از افرادی که پاسخهای صحیح ارسال نموده اند هدیه کارت 100 هزارتومانی به همراه لوح تقدیر تقدیم و به کلیه شرکت کنندگان عزیز در مسابقه نیز لوح تقدیر اهداء خواهد شد .

11. برگزاری کلاس آموزش قرآن جهت بازنشستگان و فرزندان گرامی آنها توسط همکار گرامی حاج آقا کشتکار

12. جمع آوری مدارک ، ارسال ، و تحویل کارت سلامت برای    811   نفر از بازنشستگان و موظفین و افراد تحت تکفل آنها.(جمعاً 1719 نفر)

13. صدور کارت شناسایی برای 472 نفر از بازنشستگان جهت تردد به مجلس.

14. تحویل هدایای تولد شامل (هدیه کارت یک میلیون ریالی،قاب اسماء ا... ، ساعت و لوح تقدیر) به 880 نفر از بازنشستگان و موظفین.

15. تحویل جوایز مربوط به 49 نفر از دانشجویان و دانش آموزان ممتاز (فرزندان بازنشستگان و موظفین)

16. تشکیل گروه فرهنگی توسط جمعی از بازنشستگان اعضاء کانون.

17. ارسال پرسشنامه فرهنگی جهت همه عزیزان و دریافت بیش از 200 برگ از نظرات  آنان و قراردادن در سرلوحه فعالیت های آینده کانون.

18. اقدام در خصوص تشکیل کمیته حقوقی که در حال حاضر بخش مشاوره حقوقی آن فعال و پاسخگوی سوالات حقوقی عزیزان می باشد.

19. تشکیل تیم فوتسال بازنشستگان مجلس با استفاده از سالن فوتسال و مجموعه استخر و سونای مجموعه فرهنگی و ورزشی شهید مدرس.

20. پرداخت وام 8 و 5 میلیون تومانی از طریق بانک صادرات باجه مجلس شورای اسلامی به   547 نفر از بازنشستگان و موظفین.

21. افزایش حق اعاشه از مبلغ800،000ریال به 1،200،000 ریال.

22. افزایش سقف بیمه عمر تکمیلی بازنشستگان زیر  70سال به     40،000،000 1  و بالای 70 سال به 100،000،000 ریال.

23. تهیه و توزیع بن کتاب به مناسبت بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به ازای هر نفر 130 هزار تومان به تعداد 708 نفر.

24. اقدام در خصوص پرداخت کمک هزینه تحصیلی، کمک هزینه ازدواج،کمک هزینه فوت، برقراری حقوق وراث ، ارسال فیش و احکام حقوقی و درخواست کارت منزلت و موارد دیگر.

25. تهیه و توزیع 350 برگ بلیط بازدید از برج میلاد.

26. تهیه و توزیع 500 برگ بلیط نیم بهاء فیلم سینمایی.

27. پرداختهای رفاهی به بازنشستگان و موظفین همانند کارکنان شاغل به مناسبتهای مختلف.

*برنامه های آتی کانون*

1.  اقدام در خصوص تأسیس صندوق قرض الحسنه کانون بازنشستگان مجلس شورای اسلامی.

2.    تلاش در راستای ایجاد زمینه کار آفرینی و حمایت از کارآفرینان وابسته به بازنشستگان از طریق شرکت وابسته به کانون.

3.    ایجاد نمایشگاههای دوسالانه به منظور معرفی آثار هنری و  ادبی بازنشستگان و فرزندان آنها .

4.    طرح ثبت خاطرات شفاهی بازنشستگان مجلس.

5.  اخذ مجوز و چاپ نشریه اختصاصی کانون.

هیأت مدیره کانون بازنشستگان مجلس شورای اسلامی

 

Parameter:61437!model&284!print -LayoutId:284 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار